Czym jest praktycznie upadłość konsumencka lub firmy?
Powszechnie upadłość konsumencka zwana bankructwem ma negatywny wydźwięk, powoduje negatywne skojarzenia. Jednakże nie należy się jej bać, warto potraktować ją jako formę drugiej szansy na rozpoczęcie nowego życia bez długów i zobowiązań zarówno prywatnych jak i firmowych (dotyczy jednoosobowej działalności gospodarczej).
Jeśli jesteście Państwo w sytuacji podbramkowej, pojawiły się trudności z możliwościami finansowymi i zastanawiacie się co zrobić, jeśli nie możecie spłacać dotychczas zaciągniętych zobowiązań, utraciliście płynność finansową, zarobki się zmniejszyły, a majątek który posiadacie nie wystarczy na pokrycie Waszych zobowiązań, warto zastanowić się nad rozpoczęciem procesu upadłościowego.
Zapewne w tym miejscu padnie pytanie, dlaczego wybrać upadłość, zamiast poczekać na egzekucję komorniczą? W końcu brak podjęcia decyzji o upadłości to dodatkowy czas. Wielu mówi: „może uda mi się wyjść z moich długów”, odpowiedź jest prosta upadłość pozwoli na zamknięcie pętli długów, czy też spirali nietrafionych decyzji, a egzekucja komornicza dołoży kosztów, a nie przyniesie owej ulgi i szansy na nowy start.
Motto przy ogłaszaniu upadłość konsumenckiej lub przedsiębiorstw, powinno brzmieć: Nie jest prosto porozumieć się z grupą ludzi-sędziów, których nigdy się nie spotkało na tematy, których nigdy się nie znało. Właśnie owych Sędziów od osób, które wnioskują o upadłość konsumencką lub firm różni prawie wszystko. Już sama perspektywa, z jakiej przyglądają się każdemu złożonemu wnioskowi, zmienia ich punkt widzenia o 180°. Napisać profesjonalny wniosek oraz reprezentować Klienta podczas postępowania to jedno, ocenić oczyma sędziego taki wniosek to spore wyzwanie.
W Conectum mamy styczność z doświadczonymi sędziami, rozpatrującymi postępowania upadłościowe, zarówno te prywatne jak i firmowe.
Dzisiaj tworzenie naprawdę skutecznych wniosków jest rzeczą nie dla każdej firmy i kancelarii. Często nowe wytyczne w tym zakresie pojawiają się najpierw u adwokatów a dopiero potem u Klientów. Zacznijmy więc od podstawy.
1. Upadłość konsumencka. Wniosek.
Sprytny i konkretny wniosek o upadłość konsumencką to najsilniejsza broń każdego dobrego adwokata. Oddłużanie za pomocą upadłości konsumenckiej zakłada, że w ciągu maksymalnie kilku miesięcy pozbywamy się całości lub przynajmniej części zadłużenia naszych Klientów. Najlepiej wiemy, kiedy takie bankructwo ma sens i realnie wpłynie na podniesienie jakości życia Klientów. Nie realizujemy obietnic, które dla Klienta mogą skończyć się negatywnie, mianowicie odrzuceniem wniosku i utratą szansy na oddłużenie aż na 10 lat. Właśnie dlatego polecamy naszą pomoc, gdyż ma się jedynie jedną szansę na dobre przejście przez proces upadłości konsumenckiej lub przedsiębiorczej. Mocne, angażujące uwagę, argumenty to nasz element flagowy. Jeśli wniosek o upadłość nie będzie dobry, Sąd nie zada sobie trudu, aby pozytywnie go rozpatrzeć. To być, albo nie być, dla każdej osoby zadłużonej.
2. Upadłość konsumencka. Historie.
Nasi adwokaci przez ponad 7 lat, nakładem ponad 480 tys. zł prowadzili badania nad efektywnością oddłużania w tym upadłości konsumenckiej, na podstawie ponad 3500 wniosków, wysyłanych do sądów gospodarczych w całej Polsce. Owocem pracy Conectum jest unikalna strategia przygotowywania wniosków i reprezentacji Klienta. Najbardziej zadłużeni Polacy już skorzystali z naszej pomocy, a dzięki nam te rewolucyjne i łatwe w użyciu metody mogą przyczynić się do ułatwienia również Twojego życia.
Podsumowanie: Conectum – Upadłość konsumencka, to korzyści, które dobrze przekonują.
Zleć nam bezpłatną analizę Twojej sprawy – tutaj. Błyskawicznie dowiesz się czy warto ogłosić upadłość konsumencką także w Twoim przypadku.
Wypełnij poniższy formularz, a jeden z naszych ekspertów odezwie się do Ciebie z przydatnymi informacjami. Na e-mail dostaniesz również Starter informacyjny nt. upadłości konsumenckiej i firmowej.
Jeśli masz wątpliwości lub pytania, odwiedź naszą sekcję: Pytania i odpowiedzi o upadłości konsumenckiej.
#UpadłośćKonsumencka #Oddłużanie #Conectum